Atrakcje na miejscu - Selwit

Idź do spisu treści

Menu główne:

Atrakcje na miejscu

Atrakcje w Gospodarstwie Agroturystycznym Ekofarma Selwit w Sosnówce

U Nas każdy znajdzie miejsce dla Siebie.

Eko-gospodarstwo Agroturystyczne Selwit to wyjątkowe miejsce na wypoczynek w górach Karkonoszach w stylowych i wszechstronnych pokojach w Karkonoszach, znajdujących się w sąsiedztwie Karpacza, Szklarskiej Poręby, Zachełmia i Jeleniej Góry. Nasza Chata tyrolska położona jest w centralnym punkcie, skąd możemy wyruszyć w piesze wycieczki po górskich stokach, obrać kurs na rozległe trasy rowerowe, zwiedzić okoliczne Zamki i Pałace, bogatą architekturę Jeleniej Góry oraz koronę Karkonoszy.

W Eko-farmie znajdziemy salę biesiadną, w której organizujemy biesiady, przy swojskich wyrobach, serwujemy prawdziwą ucztę. Agroturystyka to doskonałe miejsce na wakacje z dziećmi w Karkonoszach, szczególnie, że posiadamy mini zoo, gdzie dzieci mogą podziwiać Nasze zwierzaki, bawić się z nimi, rozległy plac zabaw dla dzieci, przestrzeń i swobodę oraz czyste górskie powietrze, zielone łąki, skałki, staw i wiele innych. Dodatkowym atutem jest kontakt z Naturą, w okolicznych lasach możemy spotkać chronione rośliny, które występują tylko w kilku miejscach w Polsce. W czasie ferii zimowych można szosować na rozległych stokach narciarskich, aby następnie napić się herbaty z naturalnym miodem i odpocząć w naszych kwaterach niedaleko Karpacza i Szklarskiej Poręby – głównych ośrodków narciarskich Karkonoszy. Nasze pokoje u stóp Karkonoszy zapewnią relaks oraz ciszę i spokój. Dla aktywnych w okolicach jest wiele szlaków pieszych jak i rowerowych prowadzących na szczyt Karkonoszy górę Śniężkę, gdzie możemy się wybrać, na całodzienną wycieczkę podziwiając niezapomniane widoki Śnieżnych kotłów,

Kolorowe jeziorka, wyjątkową roślinność, czy też spotkać dzikie zwierzęta, mieszkające w górskich lasach. Po całodniowych wyprawach zapraszamy na pyszną obiadokolację z Naszych wyrobów własnych, nasze swojskie jadło jest niepowtarzalne, własne mleko, swojskie jaja, sery kozie są po prostu wyjątkowe. Doskonała kuchnia to nasza specjalność.

Dla naszych najmłodszych gości przygotowaliśmy przestronny plac zabaw z huśtawkami, ścianką wspinaczkową, zjeżdżalniami domkiem zabaw, piaskownicą i trampoliną. 
Całość terenu zielonego dla zabaw Państwa pociech to około 1000 m2. Na terenie znajduje się również miejsce gdzie można pograć w nogę lub siatkówkę.

Wieczorami można rozpalić grila, a dla bardziej zaangażowanych jest miejse na ognisko z rozpałką. Jest miejsce, gdzie można poleżeć w hamaku, czy usiąść spokojnie w leżaku.

W naszym gospodarstwie mieszkają także zwierzątka, konik, osiołek, króliczki, kurki, kózki, baranki, ostronos, szop, kotek oraz piesek. Dlatego dzieci mogą przebywać ze zwierzątkami, karmić je, głaskać czy zbierać jajka. Wieczorami zapraszamy na dojenie kóz, jest to nie zapomniana zabawa dla naszych milusińskich i nie tylko. Dorośli tez dobrze się przy tym bawią. Nasz konik lub osiołek chętnie przewiozą dzieci na swych grzbietach ,a w zamian oczekują głaskania lub czesania. Nasi goście mogą również czynnie uczestniczyć w pracach gospodarskich jeśli tylko maja na to ochotę np. zwożenie siana do stodoły, super przejechać się na przyczepie wypełnionej sianem.

Na terenie gospodarstwa znajduje się pole namiotowe z dostępem do łazienki i prądu oraz domek jednorodzinny dla Naszych gości.


Zapraszamy na domowe posiłki. Staramy się przygotowywać je z naszych własnych produktów. Jesteśmy gospodarstwem ekologicznym z certyfikatem od 2003 roku. W naszej spiżarni znajduje się dużo przetworów, między innymi:  kompoty, dżemy, sałatki i wiele innych. Warzywa również pochodzą z naszego ogrodu. W dodatku z udojonego mleka robimy sery kozie, które są bardzo zdrowe i pożywne, a nasze kurki znoszą jajka w pełni ekologiczne. W sezonie truskawkowym, można pójść na pole i własnoręcznie nazbierać truskawek, malin czy jeżyn. Kto raz spróbuje smaku pomidorów rosnących w naszym tunelu będzie pamiętał ich smak bardzo długo. 

          Obok Naszej Agroturystyki przebiega droga rowerowa można nią dojechać do Jeleniej Góry lub Szklarskiej Poręby. Natomiast czerwony szlak biegnący koło naszego domu prowadzi Państwa aż na szczyt Śnieżki. Dla Naszych Gości przygotowaliśmy salę biesiadną, idealną na wspólne spotkania w szerokim gronie. Sala utrzymana w stylizacji bawarskiej, w pełni przygotowana na wszelkiego rodzaju imprezy z dobrym nagłośnieniem. Dzięki wszechstronnej sali istnieje możliwość organizacji imprez okolicznościowych, a dodatkowym atutem będzie solidne nagłośnienie sali. Doskonale sprawdza się na rodzinne spotkania, komunię czy imprezy okolicznościowe.           
Zapraszamy

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego