Atrakcje w karkonoszach - Selwit

Idź do spisu treści

Menu główne:

Atrakcje w karkonoszach

Atrakcje Gospodarstwa Agroturystycznego Ekofarma Selwit w Sosnówce 
Atrakcje w KarkonoszachDzięki centralnemu położeniu Naszego Gospodarstwa mogą Państwo skorzystać z Atrakcji takich jak:

Światynia Wang w Karpaczu 
Kościół Górski Naszego Zbawiciela znany powszechnie jako Kościół Wang lub Świątynia Wang – ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii.
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Muzealnictwo jeleniogórskie ma bogatą tradycję, nawiązującą do kolekcjonerstwa i zbieractwa, popularnych w XIX wieku. W 1880 roku powstało w Jeleniej Górze Riesengebirgsverein (RGV) - Towarzystwo Karkonoskie

Zamek Chojnik
Na skalistym szczycie opadającym od południa pionową ścianą powstała kamienna twierdza, choć niewielkich rozmiarów to przez swoje położenie niezwykle trudna do zdobycia.

Szczyt Śnieżka
Najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Skalny stożek zbudowany jest w głównej części ze skał metamorficznych zwanych hornfelsami, a od zachodniej strony, w swojej podstawie, z granitu.

Wodospady w Karkonoszach
Na wielu karkonoskich potokach występują wodospady. Do najbardziej znanych należą: Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki, Wodospad Podgórnej, Wodospad Wrzosówki, Wodospady Łomniczki, 

Wodospad Piszczaka 

Sztolnie Kowarskie
Pod nazwą "Sztolnie Kowary" kryje się atrakcyjna podziemna trasa turystyczna, licząca około 1200 m chodników, komór i grot we wnętrzu góry Sulica w Kowarach.

Pałace Karkonoskie
Okolice Jeleniej Góry, zwanej Perłą Karkonoszy, są pełne okazałych pałaców i średniowiecznych zamków, a ich mnogość i piękno jest porównywane do zamków z doliny Loary.

Park Miniatur
Odwiedzając park zapoznają się Państwo z perfekcyjnie wykonanymi modelami zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z naszego terenu, wszystkie zrobione są w skali 1:25.

Oczywiście atrakcji w regionie nie brakuje wybraliśmy najbardziej znane... Zapraszamy do Nas i odkrycie pozostałych atrakcji :)

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego